MATCHA | Negaršīga un rūgta?

Ir ļoti grūti atrast labu matcha pulveri. Bieži vien dodam priekšroku kafejnīcām, kur ne vienmēr būs pats kvalitatīvākais piedāvājums, rezultātā saņemot rūgtu, negaršīgu matchu.

Bet matcha var būt arī garšīga un pat gatavojot to pašam mājās.

Lai matcha sanāktu garšīga un baudāma ir ne tikai nepieciešams augstas kvalitātes ceremoniālās matchas pulveris, bet arī ir jāievēro pāris nosacījumi tās pagatavošanā:

1. Lielākā kļūda, kas tiek pieļauta ir 100 grādu karsta ūdens izmantošana pagatavošanā. Lietojot tik karstu ūdeni tiek sadedzināts matcha pulveris, kā rezultātā matcha var garšot rūgta.

-Matchu ieteicams pagatavot ar 70-80 grādu karstu ūdeni.

Tiem, kuriem nav iespēja vārīt ūdeni tējkannā ar grādu noteicēju, var uzvārīt ūdeni kā parasti, pieliet klāt vēso ūdeni un tad pievienot to matcha pulverim.

2. Pēc matcha iepakojuma atvēršanas tas obligāti ir jāuzglabā ledusskapī! Pareiza uzglabāšana pasargās matcha pulvera krāsu, garšu un tā labās īpašības. To nav ieteicams turēt caurspīdīgos traukos, vislabākais uzglabāšanas veids ir alumīnija iepakojumi- paciņas vai bundžiņas.

-Uzglabāšana tiešos saulesstaros var sabojāt matcha pulveri, krāsa var izbalēt, garša var mainīties un palikt rūgtāka, kā arī tā zaudē savas vērtīgās īpašības. 

3. Matchu nav ieteicams pagatavot/saputot maisot ar karoti. Lai to pagatavotu gaisīgu, vieglu un saputotu ir nepieciešama bambusa slotiņa, ar kuru 30 sekundēs ar "zig zag" kustībām ir iespējams saputot matchu vieglu un gaisīgu pareizajā konsistencē.

-Pareizās konsistences izveidošanai var izmantot arī elektrisko putotāju, bet ir vērts iegaumēt, ka metāla izmantošana var nedaudz pamainīt matcha garšu.

4. Lai neveidotos kunkulīši un konsistence būtu krēmīgāka ir ieteicams izmantot smalko sietiņu, lai izsijātu matcha pulveri pirms pagatavošanas.

 

Lai tev izdodas pagatavot savu perfekto matchu ar MOBA!

Back to blog