MATCHA | Augstas kvalitātes un zemas kvalitātes matcha

Augstas kvalitātes matcha un zemas kvalitātes matcha- kā atšķirt? 

Matcha zaļās tējas pulveris tiek iedalīts divās galvenajās kategorijās: ceremonijas un kulinārijas.

Ceremonial grade ir augstākās kvalitātes matcha zaļās tējas pulveris, kas izgatavots no jaunākajām un maigākajām tējas lapām, kas tiek novāktas reizi gadā pavasarī, lai iegūtu augstākās kvalitātes matchu, visu atlikušo gadu var iegūt tikai zemākas kvalitātes matcha pulveri.

Lai iegūtu 30g matcha tēju, tā ir jāmaļ līdz pat vienai stundai īpašās granīta dzirnaviņās.

Matcha tiek ražota ļoti specifiskā veidā, kas prasa, lai lapas pirms ražas novākšanas būtu noēnotas uz 3-4 nedēļām, lai saražotu hlorofilu. Tas matchai piešķir spilgti zaļo krāsu. Ja lapas nav pereizi noēnotas vai tās ir no vecākas ražas, vai ievāktas no auga apakšējās daļas, nevis no augšējām lapām, rezultāts var nebūt spilgti zaļš.

Kulinārijas matcha tējas pulveris ir zemākas kvalitātes, kas izgatavots no vecākām un nobriedušākām tējas lapām un tiek novākts vairākas reizes gadā vasarā vai rudenī.

Kulinārijas matcha pulveris iedalās vēl 5 kategorijās: augstas kvalitātes, kafejnīcu, sastāvdaļu, virtuves un klasiskā. Katrai no šīm kategorijām ir atšķirīgs mērķis un garša.

Matcha krāsa ir visredzamākā zīme, lai pārliecinātos vai matcha ir kvalitatīva vai ne. 

Krāsa ir redzama sausajā pulverī un pēc saputošanas. Laba matcha vienmēr būs spilgti zaļā krāsā. Ja tā ir dzeltenīga, brūngana vai ar blāvu toni, tā ir vai nu zemas kvalitātes, vai veca. 

Atceries, ka krāsai ir nozīme!

Back to blog